Громадянське суспільство онлайн
Громадянське суспільство онлайн

Бюджетні одержувачі   Державні підприємства   Комунальні підприємства   Фонди соцстрахування   Законодавчі ініціативи   Інші проекти  Про нас

 

Наші законодавчі ініціативи

Законопроект № 5061 щодо забезпечення відкритості інформації про використання публічних коштів

Даний законопроект був розроблений спільно з групою народних депутатів та наших партнерів з ЦПСА "Ейдос" з метою забезпечення якісного публічного доступу та підвищення рівня інформування громадськості про джерела формування державного та місцевих бюджетів, а також про шляхи використання публічних коштів у країні. Прийняття законопроекту сприятиме застосуванню сучасних технологій, підвищенню рівня громадського контролю за дотриманням законодавства щодо користування публічними активами, наслідком чого має стати підвищення суспільної ефективності та зростання рівня довіри населення до органів державної влади та місцевого самоврядування.

 

Концепція розвитку електронної демократії

У листопаді 2017 року Уряд схвалив Концепцію розвитку електронної демократії до 2020 року, що була розроблена нами спільно з Державним агентством з питань електронного урядування України та нашими партнерами з Коаліції розвитку електронної демократії. Цим документом виконано міжнародне зобов’язання Уряду в межах ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд», учасниками якої є 75 країн світу. Концепція розроблена з метою сформувати політичні, організаційні, технологічні та ідеологічні умови розвитку електронної демократії в Україні, що сприятиме широкому залученню громадян до комунікації, співпраці з органами державної влади, контролю за ними, безпосередньої участі кожного у визначенні державної політики, розвитку самоорганізації та самоврядування на місцях, а також зростанню рівня довіри до органів державної влади. Крім того, Концепція сприятиме узгодженню стандартів державної політики з міжнародними, зокрема європейськими стандартами.

 

Стратегія реалізації цифрової трансформації

Ми працюємо над розробкою акта Кабінету Міністрів України про реалізацію низки проектів цифрової трансформації у таких сферах як державне та місцеве управління, громадська безпека, освіта, охорона здоров’я, охорона довкілля.

 

Проект Державного реєстру цифрових прав громадян

Спільно з партнерами працюємо над проектом системного обліку цифрових прав громадян відповідно до діючих нормативно-правових актів, зобов’язань України у сфері європейської інтеграції та інших міжнародних зобов’язань.